Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

В Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України створені належні умови осіб  з особливими освітніми потребами.

Заклад облаштований безперешкодним доступом до всіх приміщень, доріжки не мають бордюрів, будівлі закладу об’єднані зручними переходами, східці для організації безпечного переміщення обладнані поручнями.

Особам з особливими освітніми потребами освіта надається нарівні з іншими особами за професіями, що не мають медичних обмежень.

Для навчання, професійної підготовки або перепідготовки осіб з особливими освітніми потребами застосовуються навчання з використанням дистанційних технологій або за формами, що враховують їхні потреби та індивідуальні можливості.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. В  навчальних приміщеннях враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, столи – кольору натурального дерева; стелі, двері, віконні рами – білі. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення світлодіодними лампами. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Навчальні меблі класних кімнат відповідають функціональними особливостям, враховується специфіка освітнього процесу.

Заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами та умовами для здобуття освіти, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.